Projekt X-Europe wspiera rozwój europejskich start-upów technologicznych

Dofinansowany przez Komisję Europejską (Program Horyzont 2020, Inicjatywa Start-up Europe) projekt X-Europe realizowany jest przez konsorcjum pięciu partnerów: F6S (Londyn), Design Terminal (Budapeszt), TNW (Amsterdam), Techchill (Ryga) i Growth Tribe (Amsterdam).

X-Europe ma na celu wsparcie start-upów technologicznych poprzez dostarczenie im szkoleń i usług na najwyższym poziomie, w tym umożliwienie kontaktu z inwestorami, korporacjami i rządami. Przez dwa lata z projektu ma skorzystać 150 start-upów, podzielonych na 6 grup tematycznych (po 25 firm na grupę):

• HealthTech & BioTech
  • AgriTech
  • Artificial Intelligency
  • SpaceTech
  • GreenTech/Smart Cities
  • Cybersecurity & Blockchain.

Obecnie otwarty jest nabór do pierwszej grupy – HealthTech & BioTech. Termin aplikacji: 30 kwietnia 2020r.

Wybrany start-up otrzyma:

• bezpłatny wstęp i możliwość prezentacji posterowej na konferencji The Next Web w Amsterdamie, 1 – 2 października 2020r.
  • możliwość skojarzenia z inwestorami
  • możliwość nawiązania współpracy z korporacjami
  • bezpłatne szkolenie bezpośrednie i on-line, w tym kursy firmy Growth Tribe
  • usługi mentoringu
  • wsparcie medialne
  • możliwość dołączenia do Acceleration week firmy Design Terminal (Budapeszt) oraz do społeczności inkubatorów prowadzonych przez firmy Techchill i TNW.

Usługi i kontakty bezpośrednie (face to face) będą ustalane na okres jesienny.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.f6s.com/xeuropecohort1/apply

Więcej informacji na stronie projektu www.xeurope.eu, lub na portalach społecznościowych Twitter, LinkedIn, Instagram.