Rewolucyjne zmiany w podatkach PIT i CIT po nowelizacji ustaw podatkowych 2021 – 10 marca 2021 r.

Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network
przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości

we współpracy z
Madejczyk Kancelarią Prawną sp. k.

zaprasza na szkolenie on-line
z cyklu „Przedsiębiorca na europejskim rynku”

Rewolucyjne zmiany w podatkach PIT i CIT
 po nowelizacji ustaw podatkowych 2021

dnia 10 marca 2021 r., godz. 10.00-13.00

W programie m.in.:

1.  Objęcie spółek komandytowych i niektórych spółek jawnych podatkiem CIT. Jak sprawić, aby spółka jawna nie stała się podatnikiem CIT w 2021 r. oraz w latach następnych?
  2. Możliwość wstecznego rozliczenia straty za 2020 r. (rozwiązania tarczy antykryzysowej)
  3. Spółka nieruchomościowa – szczególne obowiązki ciążące na nowej grupie podatników
  4. Zakaz obniżania stawek amortyzacyjnych w określonych przypadkach
  5. Zakaz stosowania szybszej amortyzacji dla środków trwałych używanych w określonych przypadkach
  6. Estoński CIT – nowy model opodatkowania spółek kapitałowych
  7. Specjalny Fundusz Inwestycyjny – rozwiązanie alternatywne w stosunku do tzw. estońskiego CIT
  8. Zmiany w PIT zryczałtowanym (od przychodów ewidencjonowanych) – wyłączenia, progi, stawki
  9. Najnowsze interpretacje podatkowe –skutki braku zastosowania obowiązkowego split payment, zakres stosowania split payment, skutki płatności za faktury VAT na rachunek bankowy nieujęty w wykazie podatników

Szkolenie prowadzi Mikołaj Duda, doradca podatkowy. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, m. in. na łamach Rzeczpospolitej i Monitora Podatkowego, współautor publikacji książkowych m. in. Opinie w sprawach podatkowych dla doradców podatkowych, C.H. Beck, 2020.

Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: fundacja@frp.lodz.pl

Do pobrania karta zgloszenia