Rewolucyjne zmiany podatkowe od 2022 r. Polski Ład – Szkolenie ONLINE

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prawną Madejczyk

zaprasza na szkolenie online

Rewolucyjne zmiany podatkowe od 2022 r.
Polski Ład

dnia 17 listopada 2021 r., godz. 1000

W programie zmiany w prawie podatkowym ujęte w Polskim Ładzie.
W szczególności:

1. Zmiany w PIT – zwiększenie kwoty wolnej od podatku, podniesienie drugiego progu podatkowego, likwidacja odliczenia składki zdrowotnej, ulga dla klasy średniej, zmiany w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych, podstawa wymiaru składki zdrowotnej.
  2. Minimalny podatek CIT.
  3. „Estoński CIT” – złagodzenie warunków skorzystania z nowej formy rozliczenia CIT. Czy „Estoński CIT” będzie się opłacał?
  4. Obrót bezgotówkowy – zmniejszenie limitów transakcji gotówkowych, wprowadzenie obowiązku płatności przelewem dla konsumentów.
  5. Sankcje podatkowe związane z nielegalnym zatrudnieniem.
  6. Zmiany w amortyzacji nieruchomości mieszkalnych.
  7. Nowe zasady opodatkowania przy sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego.
  8. „Ukryta dywidenda” – konsekwencje w podatku CIT.

Szkolenie prowadzi Mikołaj Duda, doradca podatkowy. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, m. in. na łamach Rzeczpospolitej i Monitora Podatkowego, współautor publikacji książkowych, m. in. Opinie w sprawach podatkowych dla doradców podatkowych, C.H. Beck, 2020.

Zapraszamy do udziału księgowych, osoby rozliczające podatki, właścicieli przedsiębiorstw, kadrę kierowniczą oraz innych zainteresowanych.

Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu.

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres fundacja@frp.lodz.pl