Strategie zarządzania ryzykiem walutowym – 23-24 maja 2019 r.

Strategie zarządzania ryzykiem walutowym

23-24 maja 2019 r.

Miejsce: Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości, Łódź, ul. Piotrkowska 86, front, II piętro

Godziny: 9.00-15.30

Opis:

Program Szkolenia:

Dzień I – poziom podstawowy

1. Czynniki wpływające na zmiany kursów walut
  2. Interpretacja prognoz czołowych instytucji finansowych na świecie (dotyczących oczekiwanych poziomów notowań EUR/USD, EUR/PLN oraz USD/PLN)
  3. Forward walutowy
  4. Opcja walutowa – nabywcy i wystawcy opcji
  5. Zabezpieczenie krótkoterminowego ryzyka kursowego z użyciem forwardu
  6. Ubezpieczenie ryzyka średnioterminowego oraz długoterminowego z użyciem opcji walutowej
  7. Ryzyko księgowe a ryzyko kasowe
  8. Lokaty dwuwalutowe – optymalne zarządzanie płynnością gotówkową

Dzień II – poziom zaawansowany

1. Analiza techniczna wykresów kursów walut przy podejmowaniu decyzji o kupnie/sprzedaży walut
  2. Strategia dzienna i tygodniowa w oparciu o zmienność implikowaną zawartą w cenach opcji notowanych na rynku międzybankowym
  3. Rodzaje zleceń na zakup/sprzedaż
  4. Instrumenty rynku terminowego
  5. Instrumenty „toksyczne”
  6. Zarządzanie ryzykiem otwartych pozycji walutowych netto oraz brutto
  7. Transakcje inwestycyjne/spekulacyjne wkomponowane w pozycję walutową importera i eksportera
  8. Spread krzyżowy na USD/PLN oraz EUR/PLN z wykorzystaniem opcji
Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest do pracowników i menadżerów pionów finansowych, kadry zarządzającej a również wszystkich innych osób, dla których specjalistyczna wiedza w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym jest niezbędna w praktyce zawodowej.

Wykładowca:

Jacek Maliszewski

ekspert rynku walutowego, główny ekonomista DMK, autor książki Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego – Poradnik praktyczny.

Wykładowca pokaże praktyczne przykłady działań w dziedzinie zarządzania ryzykiem walutowym w oparciu o doświadczenie z ostatnich 15 lat, przedstawi sytuację na rynku EUR/USD, EUR/PLN oraz USD/PLN.

Szkolenie bezpłatne po wcześniejszym zgłoszeniu*.
*Uczestnicy mogą wziąć udział w obydwu dniach szkoleniowych lub w jednym wybranym dniu.
*Szkolenie częściowo finansowane przez DMK Sp. z o.o.

Formularz on-line