Spotkania kooperacyjne podczas konferencji Cultural Heritage @ SuperScienceMe 2018, Rende, 27 – 28 września 2018r.

Spotkania kooperacyjne w Rende (Calabria/Cosenza) organizowane przez włoskie ośrodki Enterprise Europe Network są częścią inicjatywy „Noc naukowców SuperScienceMe: Badania w twoim zasięgu”. Wydarzenie jest współorganizowane przez Uniwersytet Calabrii, Uniwersytet „Magna Graecia” w Catanzaro, Uniwersytet Śródziemnomorski w Reggio di Calabria, Narodowe Centrum Badawcze, Region Calabrii i in. regionalne i krajowe organizacje przy wsparciu finansowym programu Horizon 2020 (H2020-MSCA-NIGHT-2018).

Konferencja Cultural Heritage @ SuperScienceMe 2018 obejmie następujące zagadnienia:

– nieinwazyjne techniki identyfikacji i diagnostyki artefaktów,
– zaawansowane technologie badań stanowisk archeologicznych,
– narzędzia i technologie archeologii podwodnej (detekcja, odkrywanie, obróbka itp.),
– wirtualna restauracja, symulacja,
– zarządzanie wiedzą i sztuczna inteligencja (AI) do klasyfikacji, zarządzania i waloryzacji zasobów dziedzictwa kulturowego,
– narzędzia programistyczne do planowania i zarządzania złożonymi operacjami,
– innowacyjne doświadczenia w waloryzacji zasobów dziedzictwa kulturowego,
– innowacyjne instalacje i mechanizmy realizacji.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dalsze informacje oraz rejestracja online (do 17 września 2018r.) na stronie:

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości jest partnerem spotkań. Udzielamy wsparcia w przygotowaniu oferty/zgłoszenia firmom z regionu łódzkiego. Kontakt: tel. 42 630 36 67, fundacja@frp.lodz.pl