SMOG i jego wpływ na nasze zdrowie dnia 9 lipca 2019 r. godz. 14:00 – 15:30

Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network
przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości

zaprasza na seminarium

SMOG i jego wpływ na nasze zdrowie

dnia 9 lipca 2019 r. godz. 1400 – 1530

do siedziby Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, Łódź, ul. Piotrkowska 86, front, II p.

W programie m.in.

• zanieczyszczenie powietrza i jego wpływ na zdrowie ludzi – układ oddechowy, krwionośny i nerwowy
  • skażenie środowiska wynikające z rozwoju cywilizacji
  • poziom szkodliwych substancji w Polsce i w Europie
  • √ działania podejmowane w celu zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń powietrza w Polsce
  • dyskusja, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą

Prelekcję wygłosi

Prof. dr hab. Bożena Bukowska, kierownik Katedry Biofizyki Skażeń Środowiska, dyrektor Instytutu Biofizyki Uniwersytetu Łódzkiego. Ekspert w dziedzinie związków chemicznych skażających środowisko przyrodnicze i wpływających na zdrowie ludzi. Zajmuje się toksycznością bisfenoli, ich bromowanych pochodnych stosowanych jako uniepalacze, pestycydów, w tym insektocydów i herbicydów oraz nanocząstek polistyrenu.

Seminarium jest wydarzeniem międzynarodowej kampanii

Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Seminarium towarzyszy wystawa plakatów związanych z zagrożeniami, w tym chemicznymi, udostępnionych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy

Karta zgłoszenia: Karta+zgloszenia_Smog_09.07