Webinarium „Firmy rodzinne w Europie – wybrane problemy sukcesji”, 20 maja 2020 r.

Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości

zaprasza na webinarium

Firmy rodzinne w Europie – wybrane problemy sukcesji

dnia 20 maja 2020 r., godz. 12.30 – 14.00

W programie:

1. Firmy rodzinne w Europie
  2. Planowanie sukcesji według modelu 4W – wiedza, władza, własność, wartości
  3. Konstytucja rodzinna jako narzędzie wspierające sukcesję – z doświadczeń firm greckich
  4. Jednoosobowa działalność gospodarcza a sukcesja
  5. Pozostałe formy prowadzenia działalności gospodarczej a sukcesja
  6. Zmiana formy prawnej jako metoda unieśmiertelnienia biznesu
    • sposoby przekształceń
    • postępowanie przekształceniowe
    • odpowiedzialność za zobowiązania przekształcanej Spółki

Prowadzący:

Adwokat Paulina Kujawowicz  – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego z 2005 r. Ukończyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi uzyskując tytuł adwokata w 2011 r. Specjalizuje się w prawie cywilnym, pracy, administracyjnym i gospodarczym. Prowadzi kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie tworzenia, łączenia, podziału i przekształcania spółek.

Łukasz Kielan – konsultant ośrodka Enterprise Europe Network, doktorant na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowuje rozprawę doktorską na temat sukcesji w polskich firmach rodzinnych.

Udział bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu. Link i instrukcja dołączenia do spotkania zostaną wysłane na adres e-mail podany w karcie zgłoszenia.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać na adres:  fundacja@frp.lodz.pl